Press "Enter" to skip to content

Sposoby reklamy

W dzisiejszych czasach ludzie zakładający działalność mają różne sposoby do wypromowania jej.Im reklama jest bardziej oryginalna tym więcej ludzi ją zauważa. Narzędzia wykorzystywane do reklamy to tak zwane media reklamy, są kanałami komunikacyjnymi i należy do nich na przykład radio, prasa, telewizja, Internet. Radio jest wspomagaczem reklamy w telewizji i prasie, powstało wcześniej niż telewizja jednakże traci popularność w stosunku do niej. Zaletami reklamy w radiu jest zdecydowanie niewielki koszt reklamy, jest to medium ruchome, gdyż korzysta z niego większość posiadaczy aut, można dokonywać selekcji większych grup oraz towarzyszy mu przekaz emocjonalny, ponieważ słowo mówione ma większą siłę przekonywania niż słowo pisane.

Zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

Wadami natomiast jest brak obrazu powodujące słabnięcie siły przekazu, niewielka ilość słuchaczy. Kolejnym narzędziem reklamy jest prasa, pod względem wydatków jest ona na drugim miejscu zaraz po telewizji. Zaletami na przykład jest to, że gazeta jest systematycznie aktualizowana, pozwala ona zamieszczać ogromna ilość informacji, stwarza możliwość umieszczenia w niej ulotek, kuponów no i przede wszystkim koszty reklamy w gazecie nie są wysokie. Wadą jest, gdy gazeta posiada zbyt duża ilość reklam, ponieważ większość nie zostaje przeczytana, jeżeli jest ona mało atrakcyjna, czyli nie posiada kolorów, wydruk jest słabej jakości tak jak i papier nie przyciągnie ona wielu klientów. Telewizja natomiast jest jedną z najbardziej popularnych form reklamy, ponieważ posiada na większość ilość użytkowników.

Ma ona najatrakcyjniejszy przekaz, co spowodowane jest poprzez dźwięk, ruch i przede wszystkim obraz. Posiada dynamiczność oraz możliwość twórczego przekazu. Posiada ona jednak swoje wady np. wysokie nakłady, wcześniejszy zakup czasu antenowego, pora oglądania telewizji ma wpływ na jej oglądalność. Reklama internetowa stała się równie popularna jak telewizja. Zaletami Internetu jest przede wszystkim ogromna ilość jej użytkowników, niewielki koszt, możliwość codziennej aktualizacji, doskonała promocja stron,pozycjonowanie stron na najwyższych pozycjach w wyszukiwarce, niezliczona ilość oryginalność w wyglądzie strony. Wadami jest oczywiście potrzeba posiadania komputera i Internetu, wirusy znajdujące się w Internecie, błędy, które mogą pokazać się na stronie, przez co uniemożliwi to jej wyświetlanie. Wymienione środki to tylko kilka sposobów reklamy spośród wielu jej możliwości, każda ma swój wpływ na użytkowników w zależności od grupy odbiorców.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *