Press "Enter" to skip to content

Rodzaje promocji stron

Pozyskiwanie klientów przez Internet jest bardzo popularne. Reklama internetowa wykorzystuje sieć jako sposób na przedstawienie oferty danej firmy. Istnieje jednak wiele form reklamy w Internecie. Najbardziej popularną forma jest banner, ale za reklamę możemy uznać również linki sponsorowane, firmowe strony internetowe, proces pozycjonowania witryn w wyszukiwarkach internetowych czy na przykład artykuły sponsorowane. Promocja stron firmowych wśród Internautów jako potencjalnych klientów odgrywa kluczową rolę. Banner umożliwia przedstawienie za pomocą grafiki pewnych treści reklamowych odnoszących się do usług lub towarów naszej firmy. Często klikając na taki banner potencjalni klienci przenoszą się na naszą firmową stronę internetową i są w stanie zapoznać się z proponowaną przez nas ofertą.

Zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

Bannery są wykonywane za pomocą różnych technik, jednak najbardziej popularna jest technika Adobe Flash używana przez większość specjalistów w dziedzinie marketingu i promocji internetowej. Ważne jest aby banner był interesujący dla potencjalnych klientów. Musi przyciągać spojrzenia i zawierać ciekawe treści. Bannery nie powinny zawierać zbyt długich animacji i mieć zbyt dużych rozmiarów. Podstawowe informacje na ich temat określa Europejskie Stowarzyszenie Reklamy Interaktywnej. Specjaliści przekonują, że najbardziej skuteczne jest pozycjonowanie stron internetowych.

Wiadomo, że większość odwiedzin na stronach jest generowana przez wyszukiwarki i to właśnie na wysokich pozycjach w wynikach wyszukiwania należy oprzeć swoją kampanię reklamową. Promocja stron w sieci może być jednak wzmocniona przez stworzenie bloków reklamowych w najbardziej popularnych witrynach takich jak Onet czy Wirtualna polska. Dodatkowo dobrze sprawdzają się linki sponsorowane, które generują około dwudziestu procent wejść na strony internetowe. W ten sposób promocja portalu firmowego będzie kompletna i liczba odwiedzin na nim na pewno wzrośnie. W Internecie znajdziemy wiele agencji reklamowych oferujących tego typu usługi.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *