Press "Enter" to skip to content

Promocja stron – zalety i wady

W dzisiejszych czasach stworzenie własnej strony internetowej nie jest problemem. Do prostej struktury strony wystarczy znikoma wiedza HTML. W większości szkołach gimnazjalnych czy tez licealnych podstawy HTML stał się materiałem do nauczenia na lekcjach informatycznych. Jednakże by nauczyć się tworzenia stron nie trzeba uczęszczać do szkół. Internet posiada ogromną ilość stron dla ludzi chcących się nauczyć języka webmasterów. Wystarczy wpisać odpowiednią frazę w wyszukiwarce by odnaleźć poradnik tworzenia stron. Webmasterzy korzystają z różnego typu programów ułatwiających napisanie kodu strony. Posiadają one różne języki skryptów takie jak CSS, Javascript, HTML, Flash, każdy z nich odpowiada za inną czynność znajdującą się na stronie.

Zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

Po stworzeniu strony można ją wprowadzić w środowisko internetowe umieszczając na odpowiednim portalu. Popularny portal sprawi, że strona stanie się bardziej zauważalna, a odwiedzanie jej stanie się częstsze. Powinna ona być prowadzona na ciekawy temat, dodatkowym jej atutem było by wprowadzenie oryginalnej szaty graficznej. Nie wolno również zapominać o nieskomplikowanej strukturze strony i jej przejrzystości, ponieważ sprawi to łatwiejsze odnalezienie się na niej internauty. Reklama internetowa wpłynie także na popularność strony.

Ma ona kilkanaście form takich jak banner tradycyjny (graficzny element, statyczny lub animowany), buton (przycisk przenoszący do strony), pop-up (wyskakujące okienko z zawartą reklamą), pop-under (okienko otwierane w tle), brandmark (element graficzny będący częścią danej strony zamykany przy pomocy X) oraz optymalizacja i pozycjonowanie stron. Pozycjonowanie to najlepsza forma reklamy, sprawia, że pozycja strony w wyszukiwarce staje się jak najwyższa. Równie dobra reklamą jak pozycjonowanie jest umieszczanie reklamy w komunikatorach. Wielu osób posiada programy do komunikacji ze społeczeństwem, taka reklama umieszczana jest poprzez wykupienie w komunikatorze miejsca, opisu, w którym umieszczany jest link do strony oraz samo wysyłanie linku. Powinno się korzystać z dużej ilość reklam, gdyż każda ma wpływ na promocje strony.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *