Press "Enter" to skip to content

Problemy nowych portali

Niestety zazwyczaj każdy nowy serwis boryka się zwykle z tym samym problemem: w jaki sposób zwiększyć odwiedziny swojej strony, która powstała całkiem niedawno i nie ma jeszcze swoich stałych odbiorców, na których można liczyć, że prześlą link do strony innym znajomym aby promocja stron się udała. Każdy pisząc własną stronę WWW ma na celu pokazanie jej jak największej liczbie gości, tak aby jak najbardziej trafiła do odbiorców. zatem ten problem dotyczy wszystkich nowych posiadaczy stron internetowych, którym potrzebna jest reklama internetowa. Jest wiele sposobów, które pozwalają na promowania swojego dzieła. Jedne są mniej wyszukanie, inne bardziej, a są czasami nawet takie którymi zajmują się wielkie firmy internetowe i pobierają za to duże wynagrodzenia.

Zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

Jednak znane są pewne elementarne metody – zupełnie darmowe, choć wymagają niejednokrotnie zarezerwowania dużo własnego czasu – dostępne dla każdego, a także metody za które należy zapłacić, między innymi pozycjonowanie stron. Wydaje się mogło, że to już wszystkie podstawowe metody promocji. Jednak należy wspomnieć o metodzie która jest najprostsza, ale bardzo często niesłusznie bagatelizowanej. Można najzwyczajniej w świecie po prostu osobiście lub poprzez swoich czytelników powiadomić o swojej stronie innych internautów.

Można to robić przez e-mail, znane komunikatory internetowe miedzy innymi Gadu-Gadu czy Tlen (dobre rezultaty może dać ustawienie w statusie opisowym adresu swojej strony), informując o stronie na grupach i forach dyskusyjnych (szczególnie o zbliżonej tematyce) – możesz podać adres swojej strony w działach “Nowe strony” lub “Oceń stronę”. Często nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak wielki przyrost oglądalności może przynieść ta prosta metoda. Naprawdę warto poświęcić trochę władnego, wolnego czasu, a rezultaty same Cię zaskoczą. Oczywiście, jeżeli Twoja strona jest naprawdę dopracowana i ciekawa,oraz godna polecenia. Inną formą powiadamiania o stronie może być również postaranie się o umieszczenie jej na CD-ROMie jakiegoś znanego czasopisma (na przykład Internet). Niestety ta forma jest zarezerwowana tylko dla naprawdę wartościowych serwisów, które są sprawdzone, wtedy reklama internetowa za pewne przyniesie znaczne efekty.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *