Press "Enter" to skip to content

Formy reklamy internetowej

Reklama internetowa to kilkanaście form, jakie stają się coraz bardziej popularne wśród użytkowników sieci internetowych. Pierwszym z gatunków, z jakim mamy do czynienia w SEO, bywa baner. Uważane bywa on za jeden z najlepszych w obecnym czasie przekazów internetowych, jaki może w dużym stopniu poprawić wizerunek przedsiębiorstwa, a przede wszystkim wpływa na pozyskiwanie nowych klientów i zachęcanie obecnych, by znów skorzystali z usług firmy. W większość posiada on forma prostokąta i cechuje się wymiarami sięgającymi mniej więcej 460 na 50 pikseli.

Zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

Dzięki kliknięciu w baner reklamowy możemy połączyć się ze stroną przedsiębiorstwa i prędko sprawdzić dostępną ofertę. Inną formą, jaką cechuje się reklama internetowa bywa billboard. Jest on większy, aniżeli baner i zazwyczaj umieszczany bywa od winietą. Wykorzystując w swej marketingowej działalności reklamę za pośrednictwem Internetu, możemy stosować jako sedno przekazu także baner śródtekstowy. Różni się od innej formy baneru tym, iż umieszczany bywa na środkowej części strony internetowej i otoczony bywa materiałem tematycznym, podkreślającym tego kategorię. Ciekawą propozycją bywa reklama rozwijana, zwana także expand.

Cechuje się tym, iż odbiorca najeżdżając na nią kursorem posiada ewentualność jej rozwinięcia, a poprzez to zapoznania się z jej treścią. Elementami graficznymi, jakie reprezentują reklamę internetową są także pop – up i pop – under. Ukazują się one w osobnych oknach wyszukiwarki, poprzez co umożliwiają, lecz nie zmuszają użytkownika do oglądania swoich treści. Reklama internetowa to także latający kursor i jednodniowe kampanie internetowe. Latający kursor swoją pracę opiera na formacie DHTML i bywa na użyciu logo firmy, w celu zaprezentowania jej substytutów i usług. Najlepszą pozycję i najszybszy kontakt z potencjalnym klientem możemy uzyskać dzięki zastosowaniu jednodniowej kampanii reklamowej. Dzięki tej formie osiągnąć możemy to, iż nasza reklama ukaże się na najbardziej popularnych serwisach prosperujących w Internecie.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *