Press "Enter" to skip to content

Działanie wyszukiwarki internetowej

Należy zacząć, że wyszukiwarki internetowe są bardzo dobrze zaprogramowane zwracają uwagę na najdrobniejsze szczegóły coraz częściej ważnym elementem jest pozycjonowanie stron. Wyszukiwarki zajmują się przede wszystkim danymi na tematami popularności strony czyli promocja stron, mierzona jest ona przez wyszukiwarki na podstawie liczby wizyt w ciągu określonego czasu oraz czasu spędzonego przez internautę na tej stronie. Pozycjonowanie stron dla danego parametru polega na umieszczeniu takiego tekstu, skrótu bądź nazwy w tytule strony oraz w jej opisie, aby zdecydowanie zachęcał internautę do kliknięcia naszego linku w wynikach wyszukiwarki i odwiedzenia naszej witryny.

Zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

Czas, który spędza internauta na stronie zależy oczywiście od tego, czy znajdzie na niej informacje jakie poszukiwała, a także bardzo istotne jest aby reklama internetowa było bardzo dobra oraz jak bardzo znaleziona treść będzie dla niego interesująca i czy zaciekawią go poszczególne informacje. Jeśli serwis będzie częściej odwiedzany przez użytkowników wyszukiwarki oraz im dłużej będą oni spędzać na stronie, tym parametr popularności strony w wyszukiwarce będzie rósł i tym wyżej będzie umieszczana strona pośród kolejnych wyników wyszukiwania. Kolejnym bardzo ważnym elementem w zastosowaniu wyszukiwarki jest link popularity to czynnik, który obecnie bardzo mocno decyduje o wysokim notowaniu w wyszukiwarkach.

Współczynnik link popularity określany jest za pomocą liczby połączeń (liczby linków) prowadzących do danej strony z innych stron oraz wartości jakie są stwarzane między tymi połączeniami. Założyciele firmy Google, którymi są Larry Page i Sergey Brin rozwieli jeszcze bardziej koncepcję wartościowania linków. Najbardziej popularnym sposobem na zwiększenie link popularity (w Google przy okazji zwiększanie PageRank) jest wymiana łączy czyli potocznie mówiąc wymiana linków między stronami www. Jest to bardzo pracochłonny proces, ale jeden z najpewniejszych i najbardziej efektywnych. Od pewnego już czasu algorytm Google nie zwraca aż tak dużej uwagi już tak dużego znaczenia dla poziomu PageRank danej strony i można osiągnąć całkiem dobre efekty przy mniejszych poziomach tego wskaźnika.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *