Press "Enter" to skip to content

Co to jest pozycjonowanie?

Pozycjonowanie stron jest to działanie mające na celu umieścić naszą witrynę internetową jak najwyżej w indeksie wyszukiwarki Google na dane słowo kluczowe, związane tematycznie z naszą strona i profilem działalności jaką prowadzimy. Efektem pozycjonowania jest zwiększenie oglądalności naszej witryny przez grupę odwiedzających osób które są zainteresowane produktem czy daną usługą. Z kolei reklama internetowajest to forma reklamy, używająca jako medium Internetu i strony WWW (World Wide Web). Służy ona do przesłania informacji marketingowej i pozyskania klientów. Przykłady reklamy internetowej to na przykład strony rezultatów wyszukiwarki, baner czy marketing oparty o pocztę elektroniczną.

Zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

Aby reklamy mogły zostać umieszczone na stronach internetowych potrzebne jest odpowiednie narzędzie – adserwer. Jest to system informatyczny, który umożliwia oraz ułatwia emisję i zarządzanie internetowymi kampaniami reklamowymi, a także raportowanie i analizę wyników kampanii. Podstawową zaletą każdej reklamy internetowej jest jej zasięg nieograniczony czasem i warunkami geograficznymi. Początkowo reklama w Internecie przyjmowała formę tak zwanego mailingu, czyli wysyłania reklam za pomocą poczty elektronicznej, którą zazwyczaj każdy internauta posiada. Jednak w 1993 roku nastąpiła ogromna rewolucja – powstała przeglądarka internetowa Mosaic, która potrafiła wyświetlać grafikę i ramki.

Od tej pory reklamodawcy mogli dotrzeć do szerszej liczby potencjalnych odbiorców, a sama reklama mogła przyjąć formę graficzną. Druga połowa lat dziewięćdziesiątych XX wieku, to bardzo dynamiczny rozwój Internetu i technologii z nim związanych, w tym także reklamy. Jedną z najpopularniejszych form które przyjmuje reklama internetowa są banery. Oprócz nich, jak potwierdzają badania Gemiusa najbardziej znaną formą reklamy internetowej jest mailing reklamowy. Za reklamę można uznać także ogłoszenia internetowe lub aukcje internetowe. Do najnowocześniejszych form reklamy internetowej należy wideowizytówka, która może dotyczyć firmy, produktu, szkolenia a nawet cv.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *